בנק דיסקונט חויב בהשבת ריבית שגבה שלא כדין

פוסט נבחר

בית משפט השלום בתל אביב, אימץ את חוות דעת המומחה מטעם התובעים, מר דוד אברון, והורה לבנק דיסקונט להשיב סכומי ריביות בגובה מאות אלפי שקלים, אשר נגבו שלא כדין.

לפרטים נוספים לחץ כאן

בדיקת חשבונות הבנק של חברה שבוצעה באמצעות מ.א. בקרה וניהול סייעה להתפשר עם הבנק ולמחוק 4 מיליון שקל המהווה 90% מהחוב

בדיקת חשבונות הבנק של חברת פלסטיק סולושנז בע"מ, ע"י דוד אברון מנכ"ל חברת מ.א. בקרה וניהול בע"מ המתמחה בבדיקת חשבונות בנקים, אפשרה לשניים  מהערבים לחובותיה של פלסטיק סולושנז לבנק לאומי, לקדם מהלך שבסופו של דבר הביא לחתימת הסכם פשרה אשר קיבל בתאריך 08/07/11 תוקף של פסק דין, לפיו מחק הבנק לנתבעים סכום המהווה 90% מיתרת החוב אשר הגיעה לסכום של 4,594 א' ש"ח.

עפ"י ההסכם, שני הערבים ישלמו לבנק ב- 84 תשלומים, סך כולל של 475 א' ₪, בתוספת ריבית של P+2.5%,

לצפייה בידיעה לחץ : [כאן]

 

בדיקת חשבון בנק סייעה ללקוח להתפשר עם הבנק ולמחוק 50% משווי החוב

בדיקת חשבון בנק של לקוח בנק הפועלים שבוצעה ע"י חב' מ.א. בקרה וניהול המתמחה בבדיקת חשבונות בנקים וחישובי ריבית סייעה ללקוח להגיע להסכם פשרה עם בנק.

יש לציין כי  ההסכם נחתם לאחר שהלקוח קיבל רשות להגן.

 במסגרת הסכם הפשרה אשר קיבל תוקף של פסק דין, מחק הבנק ללקוח סכום המהווה 50% משווי יתרת החוב ביום הפשרה.

 לפרטים נוספים לחץ : [כאן]

לבנק חובת זהירות בפעולותיו הפרה של חובת הזהירות תביא את הבנק לתשלום פיצויים לנפגע

בנקים שוגים לא פעם לרעת הלקוח.
בפסק דין של בית משפט השלום בתל אביב, שניתן בחודש אפריל 2011 חזר בית המשפט על ההלכה, שלבנק אחריות מלאה להתנהלותו, והוא חב חובת זהירות בפעולותיו.
הפרה של חובות אלה תביא את הבנק לתשלום פיצויים לנפגע.
במקרה זה הסכסוך היה בין-בנקאי, אך אותו תסריט ממש יכול היה לפגוע בלקוח של הבנק.

 לצפייה במאמר לחץ : [כאן]

הבנק לא השכיל ליידע את הלקוח על הסיכונים שבהשקעה בניירות ערך ונאלץ לשלם ללקוח בהתאם להחלטת בית המשפט סך של 290,000 שקל בתוספת ריבית והצמדה כחוק

מסמכי בנק הלוקים בחסר ואין בהם מספיק מידע אינם יכולים למלא החסר ולהוות תימוכין לגרסת הבנק. תאור סוג השירות כאמור במסמכים אלו אינו תואם חובת הבנק, במיוחד בכל הקשור למתן ייעוץ בהשקעה, ליתן שירות התואם צרכי הלקוח, מפרט הבירור שנעשה עמו ואת חובת הבנק ליתן הסבר תוך ציון סיכונים הכרוכים בייעוץ הניתן, והכול בהתאם לאישיות הלקוח ולמידת התחכום שלו.

התובע הגיש כנגד הנתבע – בנק תביעה כספית במסגרתה עתר לחייבו לשלם לו פיצויים בגובה הנזקים שנגרמו לו בעקבות התרשלותו של הבנק אשר ניהל עבורו תיק השקעות. תביעת התובע נסובה סביב אירועים שהובילו להעברת כספי השקעתו מהשקעה באגרות חוב להשקעה במניות מבלי לקבל אישור התובע.

בית המשפט קיבל את התביעה בחלקה ופסק כלהלן:

בנסיבות העניין, משנודע לתובע כי כספו הושקע בניגוד לרצונו במניות היה עליו לנקוט משנה זהירות. אמנם הוכח כי התובע הפעיל פיקוח צמוד יותר על יועץ ההשקעות מרגע היוודע השינוי באופי השקעת כספו וניהל מספר רב יותר של שיחות טלפונים עמו ואולם רצונו של התובע להשיב לעצמו את כספו לא יכול היה להצדיק הותרת כספו מושקע במניות בניגוד לרצונו ולא יכול היה להביאו ליתן בעצמו הוראת קניית מניות בתקופה מאוחרת.

מסמכי בנק הלוקים בחסר ואין בהם מספיק מידע אינם יכולים למלא החסר ולהוות תימוכין לגרסת הבנק כאשר פקיד הבנק הרלוונטי אינו זוכר העובדות, אינו זוכר מה בדיוק הבטיח לתובע ומודה כי הוא מנהל עשרות שיחות טלפוניות ביום. תאור סוג השירות כאמור במסמכים אלו אינו תואם חובת הבנק, במיוחד בכל הקשור למתן ייעוץ בהשקעה, ליתן שירות התואם צרכי הלקוח, מפרט הבירור שנעשה עמו ואת חובת הבנק ליתן הסבר תוך ציון סיכונים הכרוכים בייעוץ הניתן, והכול בהתאם לאישיות הלקוח ולמידת התחכום שלו.

ציטוטים ממיני רציו שפורסם באתר נבו

www.nevo.co.il

לפס"ד

http://www.nevo.co.il/psika_html/shalom/SH-07-16635-903.htm

כאוס: מחשבי הבנק הגדול באוסטרליה קרסו

תקלה חמורה במערכת המחשוב של הבנק הלאומי האוסטרלי (NAB) גרמה בסוף השבוע לכאוס במערכת הכספומטים של הבנק, והותירה מיליוני לקוחות ללא גישה לחשבונותיהם. הבנק, הנחשב לגדול ביותר באוסטרליה, מסר כי קובץ פגום גרם למחיקת כמות אדירה של תנועות בנקאיות – בהן משכורות, העברות בנקאיות ופעולות בורסאיות.

ציטוטים מתוך כתבה מאת AFP שפורסמה בתאריך 27/11/10 ב

www.ynet.co.il

לכתבה

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3990481,00.html

תביעת בנק לדחות על הסף את התביעה בטענה של התיישנות נדחתה

"השותפים בחשבון הוציאו 1.5 מיליון שקל"

כך טוען קבלן בתביעה נגד סניף בנק מרכנתיל דיסקונט בנהריה. לטענתו, התנהלות הבנק בנוגע לחשבון עסקי משותף גרמה לו נזק בסך של מיליוני שקלים. בית המשפט דחה בינתיים את טענת הבנק להתיישנות
בית משפט השלום בחדרה, שם מתבררת תביעתו של הקבלן אברהם שכטר מנהריה נגד סניף מרכנתיל דיסקונט בעיר, דחה את בקשת הבנק לדחות על סף את התביעה בטענה של התיישנות. השופטת הדסה אסיף קבעה כי שני הצדדים יציגו טענות וראיות, עדים יעידו ורק לאחר מכן היא תקבע האם אכן על התיק חל חוק ההתיישנות או לא.

ציטוטים מתוך כתבה מאת אדי גל שפורסמה בתאריך 08/11/10 ב

www.mynet.co.il

לכתבה

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-3980618,00.html

תביעה נגד הבנק ע"י משקיע הטוען כי הוטעה על יד הבנק ונגרמו לו הפסדים על סך של 100 מיליון דולר

שאלת 100 מיליון הדולר: מי אשם בהפסדים – המשקיע או הבנק שניהל את החשבון?
ציטוטים מתוך כתבה מאת ג'ו נוסרה שפורסמה בתאריך 9/10/10 ב
www.themarker.com

המיליארדר לן בלווטניק ביקש להשקיע באפיק סולידי, אך בבנק ג'יי פי מורגן שניהל את החשבון שיכנעו אותו להגדיל את ההשקעה ■ אחרי שהפסיד 100 מיליון דולר יצא במאבק משפטי נגד הבנק בטענה שהטעה אותו וגרם להפסד ■ הבנק הודף את ההאשמות וטוען כי המשקיעים צריכים לקחת אחריות על ההשקעות שלהם
לפני כמה שבועות הוצע לי סיפור שקשה לעמוד בפניו: לן בלווטניק, משקיע הטוען שהוטעה על ידי בנק ג'יי פי מורגן צ'ייס במהלך המשבר הפיננסי, נאבק בבית המשפט כדי להשיג חלק מהכסף שהפסיד, לדבריו, בשל רשלנות הבנק.
אין ספק שבלווטניק הוא לא אדם שמעורר סימפטיה באופן מיידי. הוא אזרח אמריקאי שהיגר מרוסיה כנער, ונהפך למיליארדר לאחר שהשקיע באופן מתוחכם בהפרטתה של הכלכלה הרוסית. בגיליון האחרון של מגזין "פורבס", הוערך הונו האישי ב-7.5 מיליארד דולר.
ובכל זאת, סיפור ההשקעה חסרת המזל של בלווטניק הוא מעניין. במשך שנים שמרה חברת האחזקות שלו, אקסס אינדוסטריז, על המזומן שלה בקרנות שנוהלו על ידי ג'יי פי מורגן. התשואות היו מזעריות, ובניסיון להגדיל אותן, שיכנע הבנק את בלווטניק לאפשר לו לפתוח חשבון, שינוהל על ידו, ושבו יושקעו המזומנים של אקסס.

לכתבה

http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20101007_1192247