חברת הבטוח הפחיתה ללקוח חב' מ.א. בקרה וניהול סך 8.3 מיליון ש"ח המהווים כ 75% מיתרת החוב

פוסט נבחר

"חוות דעתכם, הייעוץ והעזרה המקצועית, סייעה לנו להפחית בפסק דין מיתרת החוב סך 8.3 מיליון ₪ המהווים כ 75% מיתרת החוב ולסיים את המחלוקת לשביעות רצוננו המלאה".

ציטוט ממכתבו של עוה"ד לחב' מ.א בקרה וניהול

קרא עוד

 

חב' מ.א בקרה וניהול מתמחה מזה 29 שנה בהחזרי כספים מהבנקים ומחב' אשראי חוץ בנקאי ללקוחות עסקיים, מרביתם בהסדרי פשרה באמצעות בדיקת חשבון בנק, ומתן חוות דעת מומחה

בית המשפט העליון "השפיע על שוק האשראי לעסקים קטנים ובינוניים" ?

האם פס"ד שניתן בחודש נובמבר 2015 בבית המשפט העליון אשר ביטל את הלכת גויסקי

השפיע על שוק האשראי לעסקים קטנים ובינוניים ?

תזכורת : בחודש נובמבר 2015  נפל דבר בבית המשפט העליון. הוחלט (רע"א  8301/13 טל טריידינג קורפ נ' בנק לאומי לישראל בע"מ ברוב דעות של השופטים הנדל ושהם כנגד דעתו של השופט סולברג) לבטל את הלכת גויסקי (ע"א 333/61 גויסקי נ' מאיר, פד"י טז(1) 595 (1962)) לאחר יותר מחמישים שנה של הלכה מחייבת, ואין להמעיט בחשיבות ביטול הלכה זו.

הבנק העלה את החשש כי ביטולה של הלכת גויסקי יאיין את יכולתם של בנקים להסתמך על שיקים דחויים כבטוחות, כפי שקורה באופן תדיר. זאת, לנוכח הפגמים שנופלים בשיקים ומונעים מן הבנקים לאחזם כשורה, בצירוף האפשרות שמפקידי השיקים יפרו את חוזיהם עם המושכים. הדבר עלול להשפיע על שוק האשראי. חשש נוסף הוא לקנוניות כנגד הבנקים, שבמסגרתן מושכים ונפרעים יפגמו בכוונה בתקינות השיק לפי מראהו. בית המשפט העליון דחה טענות אלה, ואף ציין כי  התקבל התיקון בשנת 2011. שוק האשראי נותר עומד על תילו.

מעיון בתוצאות בדיקת חשבונות בנקים לעסקים קטנים ובינוניים שביצעה לאחרונה חברת מ.א. בקרה וניהול בע"מ מומחים מוכרים על ידי ביהמ"ש בחישובי ריבית ובדיקת חשבונות בנקים עולה כי, החששות שהבנק העלה היו מוגזמים, הבנקים אינם חוששים מלספק אשראי על בסיס שיקים ופס"ד לא השפיע על שוק האשראי.

לתקציר פס"ד [לחץ כאן]

אשראי בנקאי – מתי לבנק אסור לבטל אשראי ?

מפסק הדין שניתן לאחרונה בבית המשפט העליון, אשר תמציתו מצורפת בקישור הבא, עולה סוגיה חשובה לכל אדם פרטי או עסק המקבל אשראי בנקאי, בנוגע לחובת בנק המחליט על הפסקת מתן האשראי, לתת הודעה מוקדמת ללקוח, בטרם הפסקת האשראי, שאם לא כן, הפסקת האשראי אינה חוקית, והבנק יחויב כלפי הלקוח, בגין הנזק שנגרם ללקוח עקב הפרת חובה זו על ידי הבנק.

לקריאת המאמר : לחצו כאן

ביהמ"ש: בנק המאפשר ללקוח לנהל חשבון ביתרת חוב וללא בטחונות הופך לשותף בחשבון

מפסיקה תקדימית של ביהמ"ש עולה, כי בנק המאפשר ללקוח לנהל חשבון ביתרת חוב גבוהה וללא בטחונות הופך לשותף ובעל עניין בחשבון

לכתבה לחץ: [חוב לבנק]

בדוק את חשבון הבנק שלך באמצעות מומחים, ותוכל לחסוך מיליוני שקלים

ברור הוא שכאשר אדם פונה לקבלת יעוץ במקרים של מאבקים מול הבנקים הוא פונה לחברה ותיקה ובעל הצלחות מוכחות בשטח, אך צד לא פחות חשוב הוא רמת השרות שהחברה מעניקה ללקוחותיה…

 כדי ללמוד עוד על דרכי ההתמודדות של החברה מול הבנק לחץ [בדיקת חשבון הבנק]

בדיקת חשבונות בנקים סייעה ללקוח לזכות בפסק דין במחוזי

בית המשפט המחוזי אימץ את דעת המערער – הלקוח ופסק כי ההסכמה בע"פ בין הצדדים, לפיה פרעון ההלוואות יהיה ממכירת הדירות, גובר על מועדי הפרעון שנכתבו בהסכמי ההלוואות.

נקבע, כי למרות ההסכמה הנ"ל, הבנק עצר את המימון להמשך הבנייה, ופעל למימוש ההלוואות בהליכי הוצאה לפועל, במסגרתם אף דרש למנות כונס נכסים למכירת הבניין ולפינוי המערער מחלקתו.

בית המשפט קיבל את ערעורו של הנתבע וקבע כי הבנק הפר באופן בוטה את שהוסכם בין הצדדים, ופתח שלא כדין הליכים למימוש המשכנתא, ולכן זכאי המערער לקבלת סעד כספי.

לצפייה בתקציר המלא של פס"ד לחץ : בדיקת חשבונות בנק

בנק הפועלים טעה בנק הפועלים ישלם זאת בשל נסיון כושל לתיקון טעות במערכות הבנק הובילה לטעות חמורה בהרבה

מאות מלקוחות בנק הפועלים מצאו עצמם באוברדרפט בשל טעות

נסיון כושל לתיקון טעות במערכות הבנק הובילה לטעות חמורה בהרבה כאשר לקוחות שפדו ני"ע בינואר חויבו במס על על כל הקרן של ני"ע ולא רק על הרווחים ■ הטעות תוקנה והלקוחות זוכו ויעודכנו
אם אתם לקוחות של בנק הפועלים ופדיתם בינואר ני"ע שונים בהם גם מק"מ 110 שנפדה כבר בתחילת החודש – כנראה מצאתם את עצמכם עם חריגה בחשבון, כשחלק מהלקוחות של בנק הפועלים אשר בחשבונם בוצע החיוב העודף מצאו עצמם בימים האחרונים עם חריגות בחשבון, חסימות כרטיסי אשראי, חוסר יכולת במשיכת מזומנים וגם חסימה של יכולת הפעילות שלהם במסחר בבורסה. אתם יכולים להתנחם בכך שנכון לרגע זה הסדר הושב אל כנו וכי יש מדובר במספר מצומצם של לקוחות הבנק שמסתכם במאות.
בנק הפועלים אישר היום (ה') כי טעות בחישוב המס על רווחים כחוק במערכות המחשבים של הבנק הביאה את הבנק לתקן את הטעות, אך לרוע המזל (מזלם של הלקוחות כמובן) חלה טעות חמורה במהלך ניסיון התיקון והבנק ביצע חיוב מס על כל הקרן של ני"ע ולא רק על הרווחים שנבעו ללקוחות הבנק מההשקעה
לדוגמא אם רכשתם מק"מ ב-95 אג' והוא נפדה ב-100 אג', הרי שהרווחתם 5 אג' ועל רווח זה עליכם לשלם את המס הקבוע בחוק בשיעור של 20% או אגורה אחת, במקום זאת המערכות של פועלים חייבו אותכם במס על כל ההשקעה קרי 20 אג'.
טעות זו של הטעות תוקנה ע"י הבנק אתמול והלקוחות שנפגעו צפויים לקבל דו"חות מפורטים ביחס לתיקון החיובים העודפים בהם חויבו שלא על פי חוק. כמובן שהחשבונות של לקוחות הבנק שנפגעו – זוכו בהתאם.
מבנק הפועלים נמסר בתגובה: "מיד עם גילוי הטעות, פעלנו לתקנה. התיקון הושלם אתמול, והלקוחות זוכו עם ערך החיוב, כך שלא נגרם להם כל נזק כספי. אנו מתנצלים על הטעות, והלקוחות יקבלו דו"ח המפרט את הפעולות שבוצעו".
ציטוטים מכתבה מאת: יעל גרונטמן שפורסמה בתאריך 21/01/2010 ב –
www.globes.co.il
לכתבה
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000532766&fid=585

חוב לבנק – איך לחסוך לחברה כסף רב כתוצאה מבדיקת חשבון הבנק שלה

בעידודם של בתי המשפט, שנת 2009 מתאפיינת בהמשך המגמה, לפיה הבנקים פותרים סכסוכים כספיים עם לקוחותיהם בהסכמי פשרה המקבלים תוקף של פסק דין ובהם מוותרים הבנקים על נתח גדול מיתרת החוב הנתבעת ומאפשרים ללקוחות לשלם את החלק הנותר בתשלומים ולאורך זמן.

לצפייה במאמר לחץ [חוב לבנק]

מדד המחירים לצרכן – אושרה ייצוגית נגד לאומי בסך 43 מיליון שקל

אושרה ייצוגית נגד לאומי בסך 43 מיליון שקל

אסטוריה אינווסטמנטס לימיטד, העוסקת בהשכרת מבנים לתעשייה, הגישה תביעה ייצוגית נגד הבנק בשל הסכמי מתן אשראי. לטענת החברה, לאומי לא גילה קיומו של סעיף השולל החזר הלוואה בהתאם לירידת המדד
בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר אתמול (ד') לדון בתביעה כתביעה ייצוגית בסך 43 מיליון שקל שהוגשה נגד בנק לאומי בשל הסכמי מתן אשראי.
המבקשת, אסטוריה אינווסטמנטס לימיטד, היא חברה זרה הרשומה בישראל והעוסקת בהשכרת מבנים לתעשייה. באמצע מרס 1999 פתחה אסטוריה בבנק לאומי חשבון בסניף הצ'ק פוסט בחיפה. במעמד פתיחת החשבון חתם מנהלה של החברה, דוד מרקוס, על הסכם לפתיחת חשבון חוזר דביטורי, וכן על הסכם אשראי כללי.
ציטוטים מכתבה מאת: איתי הר אור, "כלכליסט" שפורסמה בתאריך 21/01/2010 ב –
www.ynet.co.il
לכתבה
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3837400,00.html

פס"ד בתביעת לקוח נגד הבנק

ביהמ"ש: "דיסקונט התרשל כשנתן לזוכה לוטו להפסיד במעו"ף"

 כך קובע בימ"ש השלום בחיפה ■ התובע, יואב אברמוב, הפגין מקוריות: "השקעתי בשל שידוליו של מנהל מוקד ההשקעות בבנק, שלחץ עליי להפקיד גם כשהפסדתי. נאלצתי לעכב נישואי ילדיי, נישואי קרסו, תדמיתי נפגעה בקהילת יהודי קווקז" ■ השופטת: "נגרם לאברמוב נזק לא ממוני"

התרשל כשאיפשר לאדם שהתנהג בצורה אלימה והתייחס לשוק המעו"ף כאל קזינו, להמשיך ולסחור באופציות. נקבע כי "העובדה שכבר בתחילת פעילותו הפגין חוסר שיקול-דעת והמעיט או התעלם מהייעוץ שקיבל, היתה צריכה להדליק נורה אדומה אצל פקידי הבנק".

בשנת 1999, בהפרש של חודש, זכה יואב אברמוב יחד עם אחיינו בהגרלות של הטוטו. חלקו בפרסים הסתכם בכ-800 אלף שקל, אותם השקיע והפסיד במשך תקופה מסוימת בדיסקונט במסחר בניירות ערך בשוק המעו"ף. הוא תבע מהבנק 524 אלף שקל בגין נזקים כספיים ועוגמת-נפש.

לטענתו, הוא השקיע את הכספים בשל המלצותיו ושידוליו של מנהל מוקד ההשקעות בבנק, שלחץ עליו להפקיד עוד ועוד כספים – גם כשהפסיד. מעבר להפסד הכספי, הוא נאלץ לעכב את נישואי ילדיו, ואף נישואיו שלו קרסו. לדבריו, גם ההשפלה שסבל וכבודו שנרמס פגעו בתדמיתו בקרב קהילת יהודי קווקז, אליה הוא משתייך.

ציטוטים מכתבה מאת: נועם שרביט שפורסמה בתאריך 16/12/09 ב – www.globes.co.il/

לכתבה

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000523142&fid=829&nl=1604