שוקי האשראי בעולם מפשירים: ריבית הליבור ל-3 חודשים בלונדון רשמה הנפילה הדו-יומית החדה זה 4 חודשים

הליבור צנחה היום ב-0.03% לרמה של 0.75%; מרווח ה-TED ירד ל-0.57% – הנמוך מאז אוגוסט 2007
ריבית הליבור, הריבית הבין בנקאית על הדולר ל-3 חודשים בלונדון, השלימה היום את הנפילה הדו-יומית החדה ביותר זה למעלה מארבעה חודשים, על רקע צעדים בהם נקטו בנקים מרכזיים וממשלות ברחבי העולם כדי להפשיר את שוקי האשראי. כך דיווחה סוכנות הידיעות בלומברג.

ציטוטים מכתבה מאת שפורסמה בתאריך 19/5/09 ב
www.themarker.com

לכתבה

http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=nh20090519_02

ליבור – ריבית ליבור – מחשבון לחישוב ריבית על בסיס ליבור דולר ארה"ב

ליבור – ריבית ליבור – libor – מחשבון המאפשר לבצע חישוב ריבית על חוב לפי שיעורי ריבית מט"ח המתבססים על שיעור ריבית הליבור libor בתקופות שונות.

ליבור – פירושו שער הריבית שיקבע ע"י הבנק כשיעור הריבית הגבוה ביותר (מעוגל כלפי מעלה, עד ל – 1/8 הקרובה של אחוז אחד) שבו מוצעים לו ביום הקובע בשוק הבין – בנקאי בלונדון או בשוק בין – בנקאי אחר באירופה, פיקדונות במטבע האשראי לתקופה מקבילה לתקופת העדכון שמן העניין.

לכניסה למחשבון על בסיס ליבור דולר ארה"ב לחץ [ריבית ליבור]

ריבית ליבור – האם שוקי האשראי מפשירים? הפער בין ריבית הליבור לריבית האג"ח חזר לרמתו מאוגוסט 2008

מרווח ה-TED, הפער בין ריבית הריבית ליבור ליבור בלונדון ל-3 חודשים לבין הריבית על אג"ח ממשלתיות בארה"ב לאותה התקופה, נפל לרמתו הנמוכה ביותר זה לפחות חמישה חודשים, במה שעשוי להצביע על תחילת התפוגגות המחנק בשוקי האשראי. כך דיווחה סוכנות הידיעות בלומברג.

מרווח התשואות בין הריבית הבין בנקאית בלונדון, הליבור, לאג"ח הממשלתיות ל-3 חודשים (TED Spread), הצטמצם היום ל0.84% – המרווח הקטן ביותר זה חמישה חודשים. זאת לעומת מרווח של 0.12% בשנה שקדמה למשבר האשראי. המרווח נסק ל-3.32% ב-10 באוקטובר, שבועות ספורים לאחר פשיטת הרגל של בנק ההשקעות ליהמן ברדרס.

"המצב הולך ומשתפר לאט אבל בטוח", אמר ראש אטרטגיית אג"ח בדרגת השקעה בקבוצת ING, פדרייק גרווי, לסוכנות הידיעות בלומברג. "אנחנו נמצאים בתקופה טובה מבחינת רמת ריבית הליבור", הוסיף.
"ריבית הליבור עדיין מאוד גבוהה. במונחים מוחלטים, אנחנו עדיין ברמה שמשקפת מצב משברי", אמר גרווי.

ציטוטים מכתבה שפורסמה http://www.themarker.com בתאריך 13/01/2009

לכתבה המלאה :

http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=nh20090113_03