נכיון שיק – מחשבון ריבית חדש באתר !!!

 

בימים אלה עלה לאתר המחשבונים של מ.א. בקרה וניהול בע"מ מחשבון ריבית נוסף לחישוב ריבית על שיקים לנכיון.

 בחברות רבות, השימוש בנכיון שיקים ככלי להשגת אשראי נוסף לצורך ניהול העסקים השוטף הוא נרחב ומהווה לעיתים חלק נכבד ממערכת האשראי של החברה. חברות רבות מבצעות מידי חודש נכיון על מאות שיקים בסכום כולל היכול להגיע עד למאות אלפי שקלים.

באמצעות מחשבון הריבית החדש של מ.א. בקרה וניהול בע"מ, תוכלו לבדוק באופן שוטף, את חישוב ריבית על נכיונות שיקים שבוצעו על ידכם ולוודא גם את נכונות הסכומים בהם זוכיתם.

בדיקת בנק – האם הבנק קיים את ההסכם עם החברה ושמר על חובת הנאמנות

 

בימ"ש: בנק לאומי חייב להעביר למגדל הזוהר מידע בנוגע לתנועות הכספיות בחשבונה

"בין הבנק לחברה נכרת הסכם המחייב את הבנק לנהוג עם החברה ביחסי בנק-לקוח ולשמור על חובת הנאמנות"

השופט ניסים ישעיה מבית המשפט המחוזי בתל אביב הורה אתמול לבנק לאומי למשכנתאות להעביר לידי חברת מגדל הזוהר מידע בנוגע לתנועות הכספיות בחשבונה והפקדת פיקדונות כספיים. בנוסף חויב הבנק לשלם למגדל הזוהר הוצאות משפט בסך 50 אלף שקל.

מפסק הדין עולה כי מגדל הזוהר, יזמית פרויקט גני אביב בלוד, שהיתה בבעלות דודי אפל ועו"ד דרור חוטר ישי, כרתה הסכם עם הבנק לפיו היא תפנה את רוכשי הדירות בפרויקט לבנק לצורך קבלת משכנתאות למימון הרכישה. לפי ההסכם הותירה מגדל הזוהר בידי הבנק 10% מהכספים ששולמו לה על ידי רוכשי הדירות למשך 5 שנים, כבטחון לפרעון תשלומי המשכנתא להם התחייבו הרוכשים. כספים אלה הופקדו בחשבונות פיקדון מיוחדים ונשאו ריבית כמוסכם.

פורסם ב- TheMarker כתבה : הילה רז – 18/8/08
לכתבה המלאה
http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=/ibo/repositories/stories/m1_2000/hr20080818_8902742342.xml

לפס"ד המלא לחץ כאן