האם שער הדולר ירד שוב אל מתחת לרמת ה- 4 שקלים

השער היציג של הדולר האמריקאי מול השקל הישראלי, עלה בימים האחרונים ב- 1%, מ- 3.96 ₪ לדולר אחד בתאריך 22/05/09 ל- 4 ₪ לדולר ב- 26/05/09.

האם שער הדולר ירד שוב אל מתחת לרמת ה- 4 שקלים, או ההתחזקות של אתמול תהווה תחילת תהליך התאוששות של הדולר ושערו ימשיך לעלות לכיוון שער הדולר בתחילת החודש.

לכניסה למחשבון מט"ח לחישוב " שער הדולר" לחץ [ שער יציג ]

לכניסה למחשבון מט"ח לחישוב " הפרשי שער וריבית" לחץ [ מחשבון מט"ח ]

פישר: אנחנו באמצע המיתון – לא ניתן לשקל לעלות

נגיד בנק ישראל אמר בכנס לשכת המבקרים הפנימיים כי ימשיך לרכוש מט"ח – והדולר הוסיף 1% לרמה של 4 שקלים. "אנו דנים בהמשך מדיניות רכישת הדולרים. שקל חזק ישפיע באופן שלילי על היצוא"

ציטוטים מכתבה מאת : יובל מעוז וטל לוי שפורסמה בתאריך 27/5/09 ב www.themarker.com

לכתבה
http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20090527_1088457

סקירת מט"ח : שער הדולר נחלש בשלושת השבועות האחרונים בשיעור של כ- 5% אל מול השקל

כלכלני מ.א בקרה וניהול: לא מן הנמנע, שעם הנהגת המדיניות הנוכחית בבנק ישראל בנוגע לרכישת דולרים סלקטיבית, ימשיך הדולר לדדות מתחת לרמת ה- 4 ש"ח לדולר

הדולר אשר החל את שנת 2009 עם שער נמוך של כ- 3.80 ₪ לדולר והתחזק בארבעת החודשים הראשונים של 2009, עד לשער של 4.16 ₪ לדולר, שב וצנח בשלושת השבועות האחרונים לשער של 3.96 ₪.

מנגד, האירו התחזק מאז תחילת השנה בכ- 4.25% בהשוואה לשקל ונסחר כיום בכ- 5.52 ₪ לאירו, אל מול כ- 5.3 ₪ לאירו בתחילת השנה.

יחד עם זאת, אם מסתכלים על יחס האירו בהשוואה לדולר, הרי שמתחילת השנה ועד היום, נשמר היחס בין שני מטבעות אלו ואירו אחד נסחר היום כמו בתחילת השנה בכ- 1.39 דולר לאירו.

כלכלני מ.א. בקרה וניהול מעריכים, כי המדיניות הסלקטיבית של בנק ישראל בנוגע לרכישת דולרים, עשויה לגרום לכך, שהיחס בין המטבע האירופאי אל מול הדולר ישתנה לרעת הדולר.

מטבע שזכה ב-2009 לכותרות חיוביות הוא הליש"ט. התקופה שמתחילת השנה ועד היום הייתה עבור המטבע האנגלי תקופה טובה ולירה שטרלינג אחת שנסחרה בתחילת השנה בכ- 5.548 שקל, נסחרת כיום בכ- 6.265 ₪ – עליה של כ- 13%.

מטבע נוסף ששמר מתחילת השנה על יציבות מול השקל הוא היין. הן בתחילת השנה והן כעת נסחרים 100 יין יפנים במחיר של כ- 4.2 שקל.

מדד המחירים לצרכן עלה מתחילת השנה ועד היום ב- 0.76%.

לכניסה למחשבון מט"ח לחישוב " שער הדולר" לחץ [ שער יציג ]

לכניסה למחשבון מט"ח לחישוב " הפרשי שער וריבית" לחץ [ מחשבון מט"ח ]

פישר משנה מדיניות: בנק ישראל ירכוש דולרים לפי מצב השוק

בלעדי – פישר משנה מדיניות: בנק ישראל ירכוש דולרים לפי מצב השוק
לאור הנפילות החדות בשער הדולר, שוקלים בבנק להמיר את הרכישות הקבועות של דולרים ברכישות בסכומים משתנים. בתקופות של ירידות חדות ירכוש הבנק עד 500 מיליון דולר ביום.

ציטוטים מכתבה מאת : אמנון אטד שפורסמה בתאריך 24/5/09 ב
www.calcalist.co.il

לכתבה

http://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3290462,00.html

שער הדולר – מחשבון המציג שערי מט"ח יציגים היסטוריים באתר מ.א בקרה וניהול

שער הדולר היציג ניתן לבדוק באמצעות מחשבון "שער יציג" המאפשר לחשב – שערים צולבים לפי השער היציג. בנוסף המחשבון מבצע המרת מט"ח חישוב שערים צולבים מדולר יציג לשער היורו היציג או לש"ח או משער הדולר לכל מטבע חוץ (מט"ח) אחר בהתאם לתאריך הנבחר.

הכל במחשבון אחד באתר מ.א בקרה וניהול

לכניסה למחשבון מט"ח לחישוב " שער הדולר" לחץ [ שער יציג ]

הבנק טועה הבנק ישלם

כשבנקאי בכיר טועה

לפעמים בנקאים בכירים מקבלים החלטות בעייתיות. לא, הפעם זה לא הבנק שאתם חושבים עליו, אלא זו תופעה כללית והיא אחת החוויות הכי מתסכלות בהתנהלות מול מנגנון ביורוקרטי. היא נשמעת בערך כך: לאחר המתנה ארוכה אתה מוצא סוף סוף פקיד כלבבך. הוא מקשיב ומבין עניין ולאחר הרהור אומר: "כן, אני רק צריך שהממונה יחתום. בינתיים אני נותן לך אישור זמני". אבל אז הממונה אי שם במעלה הסולם הביורוקרטי מודיע "מה פתאום? אין אישור! בטל הכל!"

זה מה שקרה לחברת מחסני חשמל (הישנה, חברה אחרת קמה תחתיה מאז) עם בנק מזרחי. מנהלי הסניף ומנהלי האזור שבו ניהלה מחסני חשמל את חשבון הבנק שלה המליצו ב-1992 להגדיל לחברה את מסגרת האשראי. מנהל אשראי בכיר יותר בהנהלה הראשית של הבנק חשב להפך, וכפה על הממונים עליו לסגור באופן מיידי את מסגרת האשראי של החברה.
ציטוטים מכתבה מאת : עידו באום שפורסמה בתאריך 21/5/09 ב
www.themarker.com

לכתבה
http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20090521_1086969

פסיקת ריבית – מחשבון ריבית לחישוב חוב

פסיקת ריבית – מחשבון ריבית לחישוב חוב במט"ח – או צמוד למטבע חוץ (ריבית 'ליבור' + 1%) או לחישוב חוב בשקלים בריבית שקלית משתנה לא צמודה

לכניסה למחשבון ריבית לחץ [פסיקת ריבית]

הבנקים מאיימים: נחמיר את מדיניות האשראי

בנק המזרחי חסם האשראי למחסני חשמל ב-92' וגרם לקריסתה ■ בית המשפט חייב את הבנק בפיצויים של 11 מיליון שקל ■ מומחים מזהירים: בעקבות פסק הדין יהיו הבנקים קפדניים וזהירים יותר במתן אשראי, ועסקים קטנים יינזקו עוד יותר בימי משבר האשראי.

דווקא בימי משבר, כשהעסקים משוועים לאשראי, מזהירים עורכי הדין הבכירים של הבנקים מפני "בנקאות מתגוננת" ועבודה "לפי הספר". המניע לאזהרה זו הוא פסק הדין יוצא הדופן שחייב באחרונה את בנק המזרחי לשלם 11.3 מיליון שקל לחברת מחסני חשמל בעקבות סגירת אשראי בנקאי – שגרמה לקריסתה (הישנה, חברה אחרת באותו שם קמה תחתיה).

ציטוטים מכתבה מאת : עדי בן ארויה שפורסמה בתאריך 21/5/09 ב
www.themarker.com
לכתבה
http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20090521_1086968

מ.א. בקרה וניהול: יש לדרוש מהבנק העתקי מסמכים ולהצליב נתונים

כשירות לציבור לקוחות הבנקים, חברת מ.א בקרה וניהול (1987) בע"מ, המתמחה בבדיקת חשבונות בנקים וחישובי ריבית, מגישה את עשרת הדיברות ללקוח הבנקאי, כיצד ניתן לנהל מעקב אחר הפעילות המתנהלת בחשבונותיו.

למידע המלא לחץ [בדיקת בנק]

http://www.mabakara.co.il/article4.html

שוקי האשראי בעולם מפשירים: ריבית הליבור ל-3 חודשים בלונדון רשמה הנפילה הדו-יומית החדה זה 4 חודשים

הליבור צנחה היום ב-0.03% לרמה של 0.75%; מרווח ה-TED ירד ל-0.57% – הנמוך מאז אוגוסט 2007
ריבית הליבור, הריבית הבין בנקאית על הדולר ל-3 חודשים בלונדון, השלימה היום את הנפילה הדו-יומית החדה ביותר זה למעלה מארבעה חודשים, על רקע צעדים בהם נקטו בנקים מרכזיים וממשלות ברחבי העולם כדי להפשיר את שוקי האשראי. כך דיווחה סוכנות הידיעות בלומברג.

ציטוטים מכתבה מאת שפורסמה בתאריך 19/5/09 ב
www.themarker.com

לכתבה

http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=nh20090519_02