הבנקאי החדש

כיצד תוצג נטישת הלוואה, כאשר מי שמבצע אותה הוא איש עסקים בשם נוחי דנקנר

ביום ראשון השבוע, בשעת לילה מאוחרת, דיווחה חברת נכסים ובניין לבורסה בתל אביב כי "בהמשך להודעתה מה-5 ביולי…מקרקעי פרויקט נדל"ן הועברו לבעלות המלווה". בכך תומצת בשורה וחצי מקרה שבו פרויקט ש=75% ממנו נמצאים בבעלות נכסים ובניין, עוקל על ידי בנק אמריקני.

 

ציטוטים מכתבה. מאת : אבי שאולי שפורסמה בתאריך 31/07/2009   ב   www.globes.co.il

 

לכתבה

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000485794&fid=845&nl=845

חישובי ריבית ובדיקת חשבונות בנקים

חברת מ.א בקרה וניהול בע"מ מתמחה בחישובי ריבית ובדיקת חשבונות בנקים החברה הוקמה הוקמה בשנת 1987 ומספקת חוות דעת פיננסיות לצרכים משפטיים בכלל זה עדויות מומחה בבתי המשפט. בנוסף מפעילה החברה במסגרת אתר האינטרנט של החברה מחשבוני ריבית לחישובים משפטים ופיננסים .

לקוחה של הבינלאומי: "מנהל הבנק העיף לי סטירה"

הלקוחה טוענת כי כשהגיעה להתלונן בסניף שלה, הותקפה ע"י המנהל שלדבריה סטר לה ■ "כאב לי והיו לי צלצולים באוזניים" ■ המנהל והאישה נלקחו לחקירה במשטרה – בבנק מכחישים שהיתה סטירה
ויכוח בין אישה למנהל סניף הבנק הבינלאומי בו היא לקוחה הסתיים בסטירת לחי ובשפיכת קפה: "אתמול בצהריים הגעתי לסניף הבנק שלי כדי למחות על כך שלא איפשרו לי למשוך כסף מהבנק, וגם על כך שלא התייחסו אליי במשך שבועיים", אמרה אמש (ב') האישה.
לאחר שנכנסה האישה לחדר מנהל הבנק, היא סגרה את הדלתות מאחוריה, ועל מה שאירע בפנים הגרסאות חלוקות. לטענת האישה, התפתח ויכוח סוער בינה לבין המנהל, במהלכו היא הטיחה בו קללות, והוא בתגובה אמר לה "לעוף מהבנק".

ציטוטים מכתבה. מאת : אתר חדשות ערוץ 2 שפורסמה בתאריך 28/07/2009

לכתבה

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000484777&fid=2

בנק הבינלאומי – שני יועצי השקעות בבנק הבינלאומי חשודים שמעלו במיליוני שקלים בכספי לקוחות

שני יועצי השקעות בבנק הבינלאומי חשודים שמעלו במיליוני שקלים בכספי לקוחות

כך עולה מחקירת רשות ני"ע בין הלקוחות המרומים: מפעל הפיס, הקרן לפיצוי נפגעי תאונות דרכים וסאמיט קפיטל ■ השיטה: ביצוע עסקאות מתואמות בין חשבונות התאגידים לבין החשבונות הפרטיים של היועצים

שני יועצי השקעות בבנק הבינלאומי חשודים במעילה בהיקף מאות אלפי שקלים בכספי לקוחות עסקיים – כך עולה מחקירה שביצעה רשות ניירות ערך במסגרת שורת חקירות שחשפו מנהלי השקעות אשר מעלו באמון לקוחותיהם.

בתקופה הרלוונטית לחקירה, ינואר 2007 עד יולי 2009, הועסקו השניים כיועצי השקעות במחלקת מסחר תאגידי בבנק. במסגרת עבודתם סחרו השניים באופציות, מניות ותעודות סל וכן באג"ח ממשלתיות שנסחרות בבורסה בתל-אביב.
מחקירת רשות ניירות ערך עולה כי השניים חשודים שניצלו את נגישותם לחשבונות המשויכים לתאגידים גדולים "בעלי כיס עמוק" שלהם חשבונות בבנק הבינלאומי, והוציאו במירמה את כספי התאגידים לחשבונותיהם האישיים.
ציטוטים מכתבה. מאת : מיכל יושאי ארז וולברג ונועם שרביט שפורסמה בתאריך 29/7/09 ב www.globes.co.il

לכתבה

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000485202&fid=829

בקרה וניהול : יש לדרוש מהבנק העתקי מסמכים ולהצליב נתונים

כשירות לציבור לקוחות הבנקים,  חברת מ.א בקרה וניהול  (1987) בע"מ, המתמחה בבדיקת חשבונות בנקים וחישובי ריבית,  מגישה  את עשרת הדיברות ללקוח הבנקאי, כיצד ניתן לנהל מעקב ובקרה אחר הפעילות המתנהלת בחשבונותיו.     

לאורך השנים, התגלו במערכת הבנקאית לא מעט פקידים שסרחו ומעלו בכספי הלקוחות. 

הסיוט של כל לקוח בנק עסקי או פרטי, להתעורר בבוקר ולגלות שכל השקעותיו נמוגו נעלמו במעילת ענק. כיצד ניתן למנוע מסיוט כזה להתרחש ?                                                                                                 

לקריאת הכתבה לחץ [בקרה וניהול]

ריבית הפריים החלה לפגר באופן משמעותי אחר האינפלציה

ריבית הפריים נותרת על כנה בעקבות החלטת הנגיד שלא לשנות את ריבית בנק ישראל לחודש אוגוסט

ריבית הפריים לחודש אוגוסט תמשיך כנראה לעמוד על 2%. זאת , בעקבות ההחלטה שלא לשנות את ריבית בנק ישראל.

הנגיד הודיע היום (27/07/2009) על כך שלא יהיה שינוי בריבית בנק ישראל לחודש אוגוסט 2009 והיא תמשיך לעמוד על % 0.5% לשנה וזאת על אף העובדה שמדד המחירים לצרכן לחודש יוני עלה ב- % 0.9

מאז ההחלטה בחודש מרץ 2009 להעמיד את ריבית בנק ישראל על 0.5%, עלה מדד המחירים לצרכן ב-  2.78%  (8.34% במונחים שנתיים)

בדיקות בנקים – בית המשפט דחה תביעה של בנק אוצר החייל נגד ערב להלוואה

בדיקות בנקים – התרומה של בדיקת בנק בהליכים משפטיים נגד הבנק

 

בית המשפט: יחסים בין בנק ללקוח צריכים להיות בבחינת "אדם לאדם מלאך"

 

השופט מנחם קליין דחה תביעה של בנק אוצר החייל נגד ערב להלוואה, וקבע כי הבנק עצמו פטר אותו מערבותו

 

בית משפט השלום בתל אביב דחה באחרונה תביעת בנק אוצר החייל נגד ערב להלוואה שנתן הבנק. בהחלטתו ציין השופט מנחם קליין כי שיקול הדעת שמנחה את הבנק אמור להיות לטובת הלקוח והתנהגותו צריכה להיות בתום לב מוגבר.

"ככל שמדובר במערכת שבין בנק ללקוח, יש להחיל חובה זו לא רק ברמה המקובלת במערכת יחסים עסקית אחרת. מערכת זו בוודאי שלא יכולה להיות ברמה של 'אדם לאדם זאב', ולדידי, לא תספיק גם הרמה של 'אדם לאדם אדם', אלא שיש לשאוף לרמה של 'אדם לאדם מלאך'", כתב השופט.

בשלהי 2003 נטלה חברת ק.מ. שיווק והספקה הלוואה מהבנק בסך 200 אלף שקל. בעל החברה דאז, משה חשפיה, חתם בתמורה על ערבות בלתי מוגבלת לחובות החברה. בינואר 2006 חתמו שני רוכשים של החברה על ערבות דומה לטובת הבנק בגין חובות העבר.

הסכם ההלוואה הופר, נטען, וחשפיה לא נענה לדרישות הבנק לפרוע את החוב, ולפיכך הגיש הבנק תביעה בסך 46 אלף שקל. השאלה שבמחלוקת במשפט היתה האם מכירת החברה פטרה את חשפיה מהערבות שחתם עליה לטובת החברה.

מבחינה עובדתית הכריע השופט כי חשפיה מכר לקונים את זכויות וחובותיו ואלה העמידו לבנק ערבויות חלופיות משובחות יותר ממה שהעמיד חשפיה. כמו כן ציין השופט כי הבנק החזיר פיקדון בסך 120 אלף שקל לחשפיה, דבר שמלמד על הכוונה לפטור אותו מערבותו על חובות החברה. הבנק חויב בהוצאות ושכר טרחת עורך דין בסך 5,400 שקל. (א 030302/08).

ציטוטים מכתבה. מאת : עמית בן-ארויה     שפורסמה בתאריך 27/7/09

ב www.themarker.com

לכתבה

http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20090727

פיגור בהלוואה מהו שיעור הריבית בו יחויב הפיגור בהלוואה ?

מהו שיעור הריבית בו יחויב הפיגור בהלוואה האם יהיה בהתאם למוסכם בהסכם על פי חוק הסדרת הלוואות חוץ בנקאיות או לפי חוק פסיקת ריבית והצמדה

פס"ד במחוזי – הסכמים יש לכבד

בית המשפט המחוזי אישר פסק בורר מתוקן בו נקבע כי שיעור הריבית בו חויב הפיגור בהלוואה יהיה בהתאם למוסכם בהסכם על פי חוק הסדרת הלוואות חוץ בנקאיות, זאת לאחר שהורה לבורר לתקן את פסק הבורר שקבע כי פיגור בהחזר ההלוואה יחויב לפי חוק פסיקת ריבית והצמדה ולא על פי הסכם ההלוואה שקבע חיוב ריבית מקסימאלית לפי חוק הסדרת הלוואות חוץ בנקאיות

לצפייה במאמר לחץ [הסכמים יש לכבד] 

החיובים בדפי הבנק לא מובנים?

בדיקות בנקיםתרומתו של המומחה במסגרת הליכים משפטיים מול הבנק

נמצא בהליכים משפטיים מול הבנק? 

החיובים בדפי הבנק לא מובנים? 

לא מוצא את הידיים והרגליים? 

בשנים האחרונות מוגשות בבתי המשפט, יותר ויותר תביעות של לקוחות כנגד בנקים, המלווות בחוות דעת של מומחה לחישובי עלויות המימון (ריביות, עמלות…) שגובים הבנקים. 

 בתביעות של לקוח נגד בנק, קיימות מס' עילות אשר תשמשנה את התובעהנתבע בכתב התביעה, או בתמיכה לבקשת הרשות להגן ותצהיר העדות הראשית, אשר כוללות בין היתר טענות הנוגעות לנושאים כגון:  

א. התניית שירות בשירות- כימות הנזק שנגרם בפתיחת תוכניות חסכון ופיקדונות מכספי הלוואות/אשראי  שמעמיד הבנק.

ב. אי התאמת גובה מסגרות האשראי לסה"כ הביטחונות שעמדו לרשות הלקוח וליתרות החובה בחשבון.

ג.  אי קיום הסכמים בנוגע לשיעורי הריבית

הקושי: הפעולה משולה למציאת מחט בערימת שחת, מכיוון שכמות התנועות בחשבון הבנק רבות ולעיתים  משתרעות על פני תקופה של שנים רבות. 

לקריאת הכתבה לחץ [בדיקות בנקים]

אינו יציב וממשיך להתנדנד מעלה ומטה

מתחילת שנת 2009, השער היציג של הדולר ביחס לשקל, אינו יציב וממשיך להתנדנד מעלה ומטה.

 

מאז תחילת השנה כאשר דולר יציג עמד על 3.802 שקל לדולר, הספיק המטבע האמריקני לנוע בסללום כאשר הוא עולה עד 4.256 ₪ לדולר ב- 28/04/09, יורד עד 3.89 ב- 01/07/09 ועולה שנית עד לשער בו הוא נסחר היום (08/07/08) ל-  3.964 שקל לדולר אחד.

 

בסופו של העקלתון הזה ובתקופה של 25 שבועות, השקל פוחת ביחס לדולר ב- 4.25% בלבד.

 

גם האירו והלירה שטרלינג לא רוו נחת  בתקופה זו והיום נקבע לאירו שער יציג של 5.5177 ₪, וללירה שטרלינג נקבע שער יציג של 6.365 ₪ ללירה.