לאן פניו של המשק ?

נגיד בנק ישראל העלה לאחרונה את הריבית והיה לנגיד הראשון שמעלה את הריבית.
 גם המדד המשולב מראה כי המשק נמצא במגמה חיובית.
בחודשים הקרובים נדע לאן פניו של המשק.

ביום שני בשבוע שעבר לראשונה מזה חמישה חודשים, עדכן הנגיד סטנלי פישר את ריבית בנק ישראל והעלה אותה ב-0.25%.

בסך הכל מדובר בשינוי מינורי מבחינת ההשלכות על החסכונות והפיקדונות בבנק, אך אין ספק שמדובר בהחלטה סמלית משמעותית. פישר בהיותו הנגיד הראשון בעולם שמעלה את הריבית מאותת כי המשק הישראלי יוצא מן המיתון.

בעקבות החלטת הנגיד עומדת ריבית הפריים בבנקים החל מ- 28/08/09 על שעור של 2.25% והשפעתה תורגש על בעלי המשכנתאות הנושאות ריבית הצמודה לפריים ועל לקוחות המנהלים חשבונות ביתרות חובה.

המהלך של פישר לא השפיע באופן משמעותי על שער הדולר. המטבע האמריקני ירד בשיעור של 0.2% עם פרסום הודעת הנגיד, ובסך הכל המשיך את מגמת ההחלשות מול השקל, המאפיינת את התקופה הנוכחית.

בנוסף, בנק ישראל פרסם החודש כי המדד המשולב למצב המשק עלה בחודש יולי ב-1.2%. מדובר בחודש נוסף רצוף בו רושם המדד המשולב עליות, לאחר שמחודש יוני 2008 נרשמו ירידות בלבד. כך שאולי יש משהו בתחושה שסופו של המיתון הגיע?

לאחר 5 חודשים של רגיעה העלה הנגיד את ריבית בנק ישראל ב 0.25%

לאחר 5 חודשים בהם לא חל שינוי בריבית בנק ישראל הודיע היום  (24/8/09) הנגיד על העלאת ריבית בנק שראל בשיעור של 0.25% וזו תעמוד על % 0.75 לשנה.

בעקבות הודעה זו צפוי כי גם הבנקים יודיעו בימים הקרובים על עליית הריבית בהתאם. ריבית הפריים צפויה לעמוד על שיעור של 2.25% לשנה.

בדיקת בנק

עובדת בנק לאומי שגנבה 100 אלף שקל מלקוחות ופוטרה – לא תקבל פיצויי פיטורים

העובדת, הועסקה בבנק לאומי במשך 25 שנה עד שפוטרה באוקטובר 2002
עובדת בנק לאומי לשעבר שפוטרה לאחר שגנבה מחשבונות הלקוחות 100 אלף שקל לא תקבל פיצויי פיטורים – כך קבע בימים אלה בית הדין האזורי לעבודה בתל אביב.

שופט ביה"ד לעבודה אילן איטח ציין שיו"ר ועד עובדי הבנק, לואי רוט, הסכים לפיטורי העובדת לנוכח חומרת מעשיה. "התובעת מעלה בכספי הבנק, השתמשה לרעה בתפקידה וניצלה את האמון הרב שניתן בה", קבע השופט. "מדובר בעובדת שהיתה אחראית על חשבונות של לקוחות תושבי חוץ, חלקם בגיל מבוגר, שאינם יכולים לעקוב אחר חשבונותיהם באופן שוטף. חלקם נמנע ממגע עם פקידי הבנק משיקולים שונים. מכאן שפיטוריה תוך שלילת זכאותה לפיצויי פיטורים תואמים את חוקת העבודה של הבנק".

ציטוטים מכתבה מאת : חיים ביאור שפורסמה בתאריך 19/8/09 ב
www.themarker.com

לכתבה

http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20090819_1108420

חישובי ריבית ובדיקת חשבונות בנקים – מ.א. בקרה וניהול

חברת מ.א בקרה וניהול בע"מ מתמחה בחישובי ריבית ובדיקת חשבונות בנקים החברה הוקמה הוקמה בשנת 1987 ומספקת חוות דעת פיננסיות לצרכים משפטיים בכלל זה עדויות מומחה בבתי המשפט. בנוסף מפעילה החברה במסגרת אתר האינטרנט של החברה מחשבוני ריבית לחישובים משפטים ופיננסים .

בנק אגוד יפצה בעל חשבון שניזוק מנתונים שגויים

רק שנה לאחר שהתלונן, הסכים הבנק לפצות לקוח שטען כי הפסיד 8,500 דולר עקב נתונים שגויים באתר הבנק. הבנק: "האחריות לא עלינו".
לקוח בנק אגוד שהתלונן בפני הבנק על הפסדים של כ-8,500 דולר שנגרמו לו עקב נתונים שגויים שפורסמו באתר האינטרנט של הבנק, נדהם לגלות כי הבנק מסיר כל אחריות ממערכת המסחר בניירות זרים באתר ואינו מתכוון לפצותו על הפסדיו.

"מערכת המסחר בניירות זרים באתר האינטרנט 'אגוד טרייד' היא עצמאית ואין קשר בינה לבין המערכות האחרות של הבנק. אף המידע ונתוני השוק במערכת לא מוזנים ולא מעודכנים על ידי הבנק, אלא על ידי חברת View Trade", כך נכתב במכתב ששלח הבנק ללקוח.

עוד נכתב, כי מאחר והשירות ניתן על ידי חברה חיצונית, הבנק אינו אחראי על נכונות הנתונים המפורסמים במערכת, ואף אינו מחוייב לספק ללקוח נתוני מסחר בזמן אמת.

ציטוטים מכתבה. מאת : צמרת פרנט, "כלכליסט" שפורסמה בתאריך 16/8/09 ב
www.ynet.co.il

לכתבה

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3762441,00.html

בנק הפועלים – תביעה ייצוגית של 37 מיליון שקל נגד הבנק בעניין הוראות קבע

אושר דיון בתביעה ייצוגית של 37 מיליון שקל נגד בנק הפועלים בעניין הוראות קבע

התובעים הייצוגים, טוענים כי הבנק המשיך לגבות עמלות רישום מבעלי חשבונות שביטלו מיוזמתם הוראות קבע

ציטוטים מכתבה. מאת : הילה רז שפורסמה בתאריך 6/8/09 ב
www.themarker.com

לכתבה

http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=hr20090806_38989

בנק לאומי מחק כ-60% מיתרת חוב לבנק אשר שוויה 700 אלף שקל

בהסכם פשרה שקיבל לאחרונה תוקף של פסק דין, מחק הבנק סכום של כ- 410 א' שקל ויקבל ב-39 תשלומים חודשיים  סך של 290 א', ללא ריבית וללא הצמדה

 

לצפייה בכתבה לחץ [חוב לבנק]

הטלת עיקולים זמניים לתקופת הערעור למרות דחיית תביעת בנק מזרחי

* עו"ד אסף גסטפרוינד

בפסק דין אשר ניתן ביום 25.03.09, קבע ביהמ"ש העליון כי יש להשיב את העיקולים הזמניים אשר הוטלו על נכסי החברה הנתבעת, הגם שתביעת בנק מזרחי כנגדה נדחתה בביהמ"ש המחוזי וזאת, מן החשש שבמידה ויתקבל הערעור (אשר נקבע כי סיכוייו שקולים), תסוכל יכולת הבנק לממש את פסק הדין. מאידך, נדחתה בקשה לעיכוב תשלום הוצאות המשפט שנפסקו, בסך 70,000 ₪, לאחר שנקבע כי אין הצדקה לעכב חלק זה של פסק הדין.

לצפייה במאמר לחץ : [תביעת בנק]

המאמר מפורסם כשירות לציבור ע"י חברת מ.א בקרה וניהול בע"מ המתמחה בחישובי ריבית ובדיקת חשבונות בנקים.