ריבית הפריים לחודש נובמבר 2009 ללא שינוי

ריבית הפריים נותרת על כנה בעקבות החלטת הנגיד שלא לשנות את ריבית בנק ישראל לחודש נובמבר 2009

ריבית הפריים לחודש נובמבר עשויה להמשיך ולעמוד על 2.25%.

הנגיד הודיע היום (26/10/2009) על כך שלא יהיה שינוי בריבית בנק ישראל לחודש נובמבר 2009 והיא תמשיך לעמוד על % 0.75 לשנה, כאשר מנגד, מדד המחירים לצרכן לחודש ספטמבר ירד ב %0.3 ומתחילת השנה עלה המדד ב 3.4% .

ריבית הפריים – דוגמא לחישוב הלוואה באמצעות מחשבון הפריים

באיזו טבלה להשתמש לחישוב הלוואה צמודה לריבית הפריים בקיזוז ריבית קבועה כאשר הריבית משולמת מידי חודש וקרן ההלוואה משולמת בסוף תקופת ההלוואה ?

ציטוט משאלת הגולש מר כ. – מנחה כספי בחברה למתנסים

לתשובה לחץ [ריבית הפריים]

חוב לבנק – מדוע כדאי להתמודד מול הבנק ?

פסק דין שניתן בימים אלה ע"י שופטת בית משפט השלום בפ"ת שלהבת קמיר- וייס, הביא להפחתת סכום של כ- 1.25 מליון ₪ המהווים 75% מחובו של לקוח אשר נתבע ע"י בנק המזרחי

לסיפור המלא לחץ [חוב לבנק]

חוב לבנק – אנו רגילים לתפוס את תדפיסי הבנק כמובנים מאליהם וההתייחסות שלנו לדיווחי הבנק הם של כזה ראה וקדש, אם כי ברוב המקרים הם בלתי מובנים בעליל. לא מזמן אמר אפילו נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר, כי הוא בעצמו אינו מצליח להבין את כל התדפיסים המגיעים מהבנק. בין אם תדפיסי הבנק מעורפלים באופן מכוון או לא, צריך לדעת שהבנק אינו חף מטעויות.

לצפייה במאמר לחץ [חוב לבנק]

חישוב משכנתא בהלוואות לדיור

חישוב משכנתא – איך על הבנק לנהוג כאשר הוא מקבל מהלווה כספים בסכום העולה על האמור בלוח התשלומים ?

עפ"י הוראות בנק ישראל, נהלים למתן הלוואות לדיור, בסעיף 14 הדן בזקיפת תשלומים, במידה והלווה קיבל מספר הלוואות משכנתא לדיור ממקורות שונים ובשיעורי ריבית שונים, על הבנק לבצע פרעון בהתאם להוראות הלווה. במידה ולא התקבלו הוראות הלווה, יש להשתמש בכספים שהתקבלו כדי לפרוע את ההלוואה היקרה ביותר מבחינת הלווה.

מתוך תשובות לשאלות גולשים העושים שימוש במחשבוני הריבית של מ.א. בקרה וניהול בע"מ, בנושאי ריבית משכנתא.

פסיקת ריבית והצמדה במשכנתא לדיור

במידה והמשכנתא שלך חויבה בסכומי יתר ההפרש לזכותך אמור להיות מזוכה בריבית והצמדה לפי חוק פסיקת ריבית והצמדה.

לצפייה בידיעה לחץ [פסיקת ריבית]

ריבית

מפרוטוקולים המוניטריים שפרסם הבוקר בנק ישראל עולה כי בניגוד לעצתם של רוב חברי הועדה המייעצת להעלות את הריבית בחודש אוקטובר ב-0.25%, החליט הנגיד להשאיר את הריבית ללא שינוי ברמה של 0.75%

לצפייה בכתבה לחץ : ריבית

ריבית משכנתא – לוקחים הלוואת משכנתא? דברים שחשוב לדעת!

ריבית משכנתא – דברים שחשוב לדעת!

הבנקים מציעים ללווים משכנתאות מסוגים שונים:

משכנתא צמודה למדד כאשר ריבית המשכנתא קבועה.

משכנתא צמודה למדד כאשר ריבית המשכנתא משתנה.

משכנתא בלתי צמודה כאשר ריבית המשכנתא משתנה.

משכנתא צמודה למט"ח.

חשוב לוודא כי המשכנתא תתאים ליכולת ההחזר החודשי שלכם מבלי שהדבר יפגע בניהול חיי היום יום.

חשוב לקחת בחשבון את האפשרות שהמשפחה עשויה להתרחב במהלך שנות קיומה של המשכנתא ושהוצאות המשפחה יגדלו בהתאם.

במידה וידוע לכם כי במהלך הזמן אתם עומדים לקבל סכום כסף גדול שיאפשר לכם לפרוע את יתרת המשכנתא בזמן קצר יותר מהמתוכנן בהסכם ההלוואה, רצוי לקחת משכנתא פטורה מתשלום קנס על פרעון מוקדם.

במידה והכנסותיכם הינן במט"ח, רצוי כי המשכנתא שלכם תהיה אף היא צמודה למטבע ההכנסות.

בנק דיסקונט – המערכות בדיסקונט השתבשו – העמלה על הלקוח

לקוח של בנק דיסקונט ניסה להפקיד צ'ק ביום שישי אבל כשל בגלל שיבוש שחל במערכות המחשוב ואתר האינטרנט של הבנק. עכשיו הוא צריך לשלם עמלת חריגה ממסגרת אשראי ולדבריו, זו לא פעם ראשונה
ר', לקוח בנק דיסקונט, קיבל ב-1 באוקטובר צ'ק ולמחרת, ב-12:30, שם פעמיו לסניף הבנק ברחוב יהודה הלוי בתל-אביב להפקיד אותו כדי למנוע חריגה בחשבונו. לר' יש מסגרת אשראי של 22 אלף שקל ואם לא יפקיד את ההמחאה, יחרוג ממנה בכ-1,000 שקל, ועל כך הבנק יקנוס אותו בעמלת חריגה של 68 שקל.
ר' ביקש להפקיד את הצ'ק במכונת ה"לוויין" מכונה אוטומטית שמיועדת לביצוע שירותים בנקאיים שונים, ובהם גם הפקדת צ'קים. הוא מעדיף את צורת ההפקדה הזאת על עמידה ממושכת בתור, ובכלל, כיוון ש-2 באוקטובר נפל על יום שישי, הסניף כבר היה סגור. אבל ר' גילה שמערכות המחשב של הבנק השתבשו, ושלא באשמתו, הוא שוב עומד לשלם עמלת חריגה.
שום מכונה לא עבדה, וכך גם אתר האינטרנט
"ביום שישי, 12:30, ניסיתי להפקיד צ'ק, בדיסקונט שוב ללא הצלחה" אמר ר' ל-ynet. "אני אומר שוב, מפני שזו לא פעם ראשונה שמערכות המחשוב לא עובדות ואי אפשר להפקיד צ'קים. באופן קבוע, ישנה מכונה אחת מקולקלת שם. הלכתי לסניף ביהודה הלוי והמכונה לא עבדה. גם בסניף ממול שום דבר לא עבד. אי אפשר למשוך מזומנים אי אפשר לברר יתרה. כמה אנשים שבאו להפקיד בסניף הזה אמרו שהגיעו מסניפים אחרים של דיסקונט וגם שם כלום לא עובד.
"אני צריך להפקיד את הצ'ק כי אם לא אפקיד אותו, אחרוג ממסגרת האשראי שלי באלף שקל, והסתובבתי ממכונה למכונה בשיא העצבים ובשיא הלחץ. אני לא מפקיד צ'קים במעטפה כי כבר כמה פעמים נעלמו לי צ'קים, ומדובר בסכום גדול. חזרתי הביתה וניסיתי לבצע פעולות באמצעות אתר האינטרנט, אבל גם הוא לא עבד. בסביבות 16:00 התייאשתי.
"לצערי, על חריגה של אלף שקל מהמסגרת, הם כמובן גובים ממני אוטומטית עמלת חריגה של 68 שקל. לא משנה שאני לקוח ותיק, לא משנה כמה כסף יש לי בחשבון אני מקבל קנס אוטומטית. והכל יכל היה להימנע אם יכולתי להפקיד את הצ'ק, ולולא מערכות המחשוב שלהם כל הזמן נופלות.

ציטוטים מכתבה מאת: מירב קריסטל שפורסמה בתאריך 04/10/09 ב
www.ynet.co.il/
לכתבה
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3785132,00.html