לאומי מחק לא. ארנסון 37 מיליון שקל מהחוב

לאחר דיונים שנמשכו כמה חודשים, הצליח שלמה אייזנברג, בעל השליטה באוסיף, להגיע להסדר עם בנק לאומי לפריסת חובה של החברה-הבת, חברת הקבלנים א. ארנסון. חובה של א. ארנסון לבנק מסתכם ב-117 מיליון שקל. בנק לאומי ימחק 37 מיליון שקל מהחוב, ובתמורה יקבל 20% מהחברה שיוענקו לבנק כאופציות הניתנות למימוש במשך שבע שנים, ללא תוספת מימוש.

40 מיליון שקל מהחוב ייפרסו לתקופה של עד שבע שנים, ו-40 מיליון שקל הנותרים ייחשבו כהלוואה ל-12 חודשים. כנגד הלוואה זו שועבד שוק קניון אגריפס ירושלים. החברה סיכמה עם הבנק כי הוא זה שיפעל מול כונס הנכסים למימוש הנכס. אוסיף התחייבה כי תרכוש את הנכס ב-40 מיליון שקל, אם הנכס לא יימכר בתוך 12 חודשים.

באחרונה הזרימה אוסיף 5 מיליון שקל לא. ארנסון והתחייבה, במסגרת ההסדר, להזרים לה 15 מיליון שקל נוספים עד לסוף יוני 2010. התחייבות זו ניתנת, אף על פי שקופתה של אוסיף ריקה, והחברה מצויה בעיצומו של הסדר לפריסת חובות עם מחזיקי אג"ח מסדרה ה'.

הבנק הסכים להתיר 70% מהתמורה בפרויקט משכנות מוצא בירושלים לפעילות השוטפת של א. ארנסון. בנוסף הבנק יעמיד לא. ארנסון קווי אשראי בהיקף של עד 60 מיליון שקל.

ציטוטים מכתבה מאת מיכאל רוכוורגר שפורסמה ב 29/4/10 ב

www.themarker.com

 לכתבה

 http://www.themarker.com/tmc/article.jhtml?ElementId=skira20100429_1166024

 

בדוק את חשבון הבנק שלך באמצעות מומחים, ותוכל לחסוך מיליוני שקלים

ברור הוא שכאשר אדם פונה לקבלת יעוץ במקרים של מאבקים מול הבנקים הוא פונה לחברה ותיקה ובעל הצלחות מוכחות בשטח, אך צד לא פחות חשוב הוא רמת השרות שהחברה מעניקה ללקוחותיה…

 כדי ללמוד עוד על דרכי ההתמודדות של החברה מול הבנק לחץ [בדיקת חשבון הבנק]

בנק הפועלים – מעקלים הגיעו לסניף הבנק בגין חוב של 5,000 שקל

האזרח ו' נגד בנק הפועלים

בלעדי: כולם יודעים מה עושה הבנק כשהאזרח הקטן חייב לו כסף – אבל אתמול היה זה תורו של האזרח הקטן להשיב מלחמה. במשך שנתיים סירב בנק הפועלים לשלם לעו"ד מרדכי וחדי חוב של ‭5,000‬ שקל – עד שאתמול הגיע עם מעקלים לסניף והחל לאסוף מסכי מחשב וריהוט. נחשו כמה זמן לקח לבנק לחתום על הצ'ק
אתמול בשעה ‭12:20‬ ננעלו דלתות הסניף המרכזי של בנק פועלים ל‭20-‬ דקות. אין יוצא ואין בא. כל זה, בגלל חוב קטן של ‭5,000‬ שקל. בגלל יהירות או – ככל הנראה – איוולת בירוקרטית. בגלל התעמרותו של גוף גדול בעורך דין אחד שנמאס לו – ושלאחר יותר משנתיים וחצי של גרירת רגליים, ניצח את אחד משני הבנקים הגדולים בישראל.

הסיפור החל בדצמבר ‭,2007‬ אז הטילה ההוצאה לפועל לבקשת עורך הדין מרדכי וחדי ממשרד וחדי-דינס, צו עיקול על כספיו של פלוני, שהופקדו בבנק הפועלים. שנה עברה, בבנק לא השיבו לצו העיקול, בדיון נוסף קבע רשם ההוצאה לפועל כי אין הצדקה להתעלמות הבנק מצו משפטי, ובמאי 2009 חייב אותו להעביר את הכספים מיידית ואף השית עליו הוצאות בגובה ‭3,000‬ שקל + מע"מ.

ציטוטים מכתבה מאת רותם סלע שפורסמה בתאריך 8/4/2010 ב
www.nrg.co.il/
לכתבה
http://www.nrg.co.il/online/16/ART2/090/710.html#after_maavaron