כאוס: מחשבי הבנק הגדול באוסטרליה קרסו

תקלה חמורה במערכת המחשוב של הבנק הלאומי האוסטרלי (NAB) גרמה בסוף השבוע לכאוס במערכת הכספומטים של הבנק, והותירה מיליוני לקוחות ללא גישה לחשבונותיהם. הבנק, הנחשב לגדול ביותר באוסטרליה, מסר כי קובץ פגום גרם למחיקת כמות אדירה של תנועות בנקאיות – בהן משכורות, העברות בנקאיות ופעולות בורסאיות.

ציטוטים מתוך כתבה מאת AFP שפורסמה בתאריך 27/11/10 ב

www.ynet.co.il

לכתבה

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3990481,00.html

עמלות הבנקים – אושרה תביעה ייצוגית נגד בנק בגין גביית יתר של עמלת עמלת דמי ניהול פיקדון ניירות ערך

בית המשפט מחוזי בתל אביב אישר לאחרונה הגשת תביעה ייצוגית נגד בנק מזרחי טפחות בגין גביית יתר של עמלת דמי ניהול פיקדון ניירות ערך.

 לצפייה במאמר לחץ [עמלת בנק]

בנק הפועלים – קריסת מערכות המחשב המרכזיות בבנק לפני כשנתיים – בימים האחרונים הגיע לסיומו הליך התביעה הייצוגית

כמעט ללא כל הד תקשורתי, הגיע בימים האחרונים לסיומו הליך תביעה ייצוגית, שהוגשה בעניין קריסת מערכות המחשב המרכזיות בבנק הפועלים לפני כשנתיים. בעקבות אותו אירוע חריג, הגישו מספר לקוחות של הבנק תביעה. זאת סוכמה כעת בהסכם פשרה, שאושר בידיו של שופט בית המשפט המחוזי בירושלים, יצחק ענבר

ציטוטים מתוך כתבה מאת יונתן קורפל שפורסמה בתאריך 11/11/10 ב
www.pc.co.il

לכתבה
http://www.pc.co.il/?p=45347

תביעת בנק לדחות על הסף את התביעה בטענה של התיישנות נדחתה

"השותפים בחשבון הוציאו 1.5 מיליון שקל"

כך טוען קבלן בתביעה נגד סניף בנק מרכנתיל דיסקונט בנהריה. לטענתו, התנהלות הבנק בנוגע לחשבון עסקי משותף גרמה לו נזק בסך של מיליוני שקלים. בית המשפט דחה בינתיים את טענת הבנק להתיישנות
בית משפט השלום בחדרה, שם מתבררת תביעתו של הקבלן אברהם שכטר מנהריה נגד סניף מרכנתיל דיסקונט בעיר, דחה את בקשת הבנק לדחות על סף את התביעה בטענה של התיישנות. השופטת הדסה אסיף קבעה כי שני הצדדים יציגו טענות וראיות, עדים יעידו ורק לאחר מכן היא תקבע האם אכן על התיק חל חוק ההתיישנות או לא.

ציטוטים מתוך כתבה מאת אדי גל שפורסמה בתאריך 08/11/10 ב

www.mynet.co.il

לכתבה

http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-3980618,00.html