מנהל סניף בנק נתבע על ידי הבנק בטענה שהונה את הבנק

 

בנק מזרחי טפחות הגיש תביעה בסך 10 מיליון שקל נגד מנהל הסניף בכרמיאל
מזרחי טפחות תובע את מנהל הסניף, ואת אחד הלקוחות, בטענה שפעלו יחדיו להונות את הבנק

ציטוטים מתוך כותרת לכתבה מאת : שני מזרחי שפורסמה בתאריך 25/5/11 ב
www.themarker.com

לכתבה

http://www.themarker.com/law/1.646966

לידיעה שפורסמה בבלוג בתאריך 19/5/11 תחת הכותרת

מנהל בנק גנב מיליוני שקלים לחץ : [כאן]

פשרה בתביעה הייצוגית נגד הבנקים: ישלמו 23 מיליון שקל

שנה לאחר שהוגשה התביעה בטענה כי הבנקים פעלו בניגוד לדין כשערכו ביטוחים ללווי משכנתאות, הוסכם: הבנקים יתרמו 20 מיליון שקל לעמותות וישלמו 3 מיליון שקל לתובעים

14 שנה אחרי שהוגשה בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד הבנקים, בטענה כי פעלו בניגוד לדין כסוכני ביטוח וגבו עמלות שלא כדין, הודיעו היום (ב') הבנקים לבית המשפט המחוזי בתל-אביב כי הגיעו להסדר פשרה עם התובעים הייצוגיים, בעקבות הליך גישור שנערך בפני המשנה לנשיא בית המשפט העליון לשעבר, תיאודור אור.
בבקשה לאישור הסדר הפשרה, שהוגשה על-ידי עו"ד גד טיכו ממשרד כספי ושות', שייצג את בנק מזרחי-טפחות, עולה כי לפי ההסדר, יעבירו בנק הפועלים, הבנק הבינלאומי, בנק לאומי למשכנתאות, בנק מזרחי-טפחות ובנק ירושלים תרומה בסך כולל של כ-20 מיליון שקלים לעמותות נבחרות, ובנוסף ישלמו לתובעים הייצוגיים הוצאות משפט בסך של 3 מיליון שקל.
במסגרת ההסדר תסולק גם תביעה ייצוגית שהוגשה נגד חברות הביטוח כלל ומגדל, באותו עניין.
"הסכם מוצלח"
הסדר הפשרה מביא לסיומה תביעה ייצוגית שהוגשה עוד בשנת 1997, בטענה כי הבנקים למשכנתאות לא נתנו גילוי מלא ונאות לכך שהינן מעורבות בביטוחים שנערכים ללווי משכנתאות, וכי היה אסור עליהם לעסוק בתחום זה כלל.
העיסוק בנושא הוסדר באופן פורמלי כבר לפני שנים רבות, ונקבע בצורה מפורשת גם על-ידי בית המשפט העליון כי אין כל פסול שהבנקים יהיו מעורבים בעריכת הביטוחים ללווים, וכי הדבר אפילו מקל על הלווים המעוניינים בכך ומפשט עבורם הליכי נטילת המשכנתא.
עם הגשת הסדר הפשרה לבית המשפט מסר עו"ד גד טיכו כי "מדובר בהסכם מוצלח לכל הצדדים, כאשר סכום כספי לא מבוטל מגיע לעמותות הנותנות שירות חשוב לציבור, וזאת במקום המשך התדיינות בהליכי-סרק של שנים ארוכות ובעלויות כבדות לבנקים".
התובעים הייצוגיים, עו"ד גיל פלד, אסתר דוד, משה בצר ונעמה אדר, יוצגו בידי עורכי הדין אורי שטנדל ויובל שטנדל.

ציטוטים מתוך כתבה מאת: חן מענית שפורסמה בתאריך 23/5/11 ב

www.globes.co.il

לכתבה

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000648064

בנק חויב ע"י בית המשפט לפצות לקוח בגין שגיאה בערבות בנקאית

בית המשפט קיבל את תביעתה של התובעת כנגד הבנק וחייבו לפצותה בגין שגיאה בערבות בנקאית שהוצאה על ידו לבקשת התובעת, כאשר בערבות ציין הבנק תאריך תוקף שגוי של הערבות בנקאית ובשל אותה טעות, לא זכתה התובעת במכרז שלשמו הוצאה הערבות. נפסק, כי בנסיבות מקרה זה, הבנק הפר את חובת הזהירות כלפי התובעת ואת התחייבותו החוזית בכך שלא בדק את כתב הערבות לפני העברתה לתובעת.

ציטוטים מתוך מיני רציו שפורסם ב
www.nevo.co.il

לפס"ד

http://www.nevo.co.il/psika_html/shalom/SH-06-1544-105.htm

ריבית הפריים לחודש יוני 2011 צפויה לעלות ב-%.0.25 בעקבות העלייה בריבית בנק ישראל.

הנגיד הודיע היום (23/5/2011) על עלייה בריבית בנק ישראל לחודש יוני 2011 בשיעור של % 0.25   וזו תעמוד על % 3.25  לשנה.

בעקבות הודעה זו צפוי כי גם הבנקים יודיעו בימים הקרובים על עליית הריבית בהתאם. ריבית הפריים צפויה לעמוד על שיעור של % 4.75  לשנה.

מתחילת השנה עלה הפריים ב % 1.25  .

מדד המחירים לצרכן עלה בחודש אפריל ב- % 0.6   וב- 12 החודשים האחרונים המדד עלה ב- % 4.00.

האם הבנקים הפכו ל"מקום עבודה מצוין לאנשים בינוניים" ?

כן, הבנקים הפכו ל"מקום עבודה מצוין לאנשים בינוניים"

ציטוטים מתוך כתבה מאת: עירן פאר שפורסמה בתאריך 18/5/11 ב – www.globes.co.il

כבר שנים שהבנקים הבינוניים מנסים לשכנע את הציבור לעבור אליהם, אבל מנתוני הפיקוח על הבנקים עולה כי הדבר העיקרי שיש להם להציע הוא פרסומות משעשעות

מונולוג עצוב
לפני זמן מה נפגשנו עם בכיר באחד הבנקים. האיש, ותיק במערכת הבנקאית, היה מוטרד מאוד מאיכות שכבת הניהול. ליתר דיוק, מהידרדרותה. הנה דבריו כפי שהם, לא נגענו: "אנשים טובים באמת כבר לא מגיעים לבנק. אנשים איכותיים כבר לא רוצים לבוא. מי רוצה להתקדם לאט במערכת גדולה ואולי בגיל 45 להגיע לתפקיד משמעותי? הצעירים והמוכשרים מעדיפים את הכסף עכשיו, ללכת לסטארט אפ או לשוק ההון. הבנק הפך למקום עבודה מצוין לאנשים בינוניים מינוס כי הוא חממה. האנשים הבינוניים נשארים, והמצטיינים, אם מישהו מהם מגיע בטעות, עוזבים מהר מאוד. ואז מגיעים כוכבים מבחוץ ומוצנחים לעמדות בכירות. אבל בנקאות זה מקצוע ואין קיצורי דרך, ולכוכבים יש פער שקשה לסגור אותו. הם לא מבינים באמת בנקאות".

ציטוטים מתוך כתבה מאת: עירן פאר שפורסמה בתאריך 18/5/11 ב
www.globes.co.il
לכתבה
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000646400

איך תמנע מעילות בחשבון הבנק שלך ?

פוסט נבחר

כשירות לציבור לקוחות הבנקים, חברת מ.א בקרה וניהול בע"מ, המתמחה בבדיקת חשבונות בנקים וחישובי ריבית, מגישה את עשרת הדיברות ללקוח הבנקאי, כיצד ניתן לנהל מעקב אחר הפעילות המתנהלת בחשבונותיו.

 למאמר לחץ [בדיקת חשבון]

מנהל בנק גנב מיליוני שקלים

מנהל סניף בנק מזרחי טפחות בכרמיאל חשוד שגנב למעלה מ-12 מיליון שקלים. על פי החשד, הוא תיכנן בקפידה את הגניבה. אחד מכיווני החקירה שנבדקים הוא האם היה שיתוף פעולה בין המנהל לבין הלקוח. מבנק המזרחי נמסר: "העובדים בסניף התריעו בפני הביקורת הפנימית של הבנק על התנהלות לא תקינה מצד המנהל"

למעלה מ-12 מיליון שקלים נגנבו על פי החשד בידי מנהל סניף בנק מזרחי-טפחות בכרמיאל. על פי החשד מדובר במעשה שתוכנן בקפידה וחומר החקירה יועבר לטיפול מפלג ההונאות של המחוז הצפוני. אחד מכיווני החקירה שנבדקים הוא האם היה שיתוף פעולה בין המנהל לבין הלקוח.

מבנק המזרחי נמסר: "העובדים בסניף התריעו בפני הביקורת הפנימית של הבנק על התנהלות לא תקינה מצד המנהל, קיימת אי בהירות באשר לגובה הסכום שנגנב וכי לקוחות שיסתבר שנפגעו יקבלו טיפול הולם".

ציטוטים מתוך ידיעה מאת קובי מנדל ויונה לייבזון שפורסמה בתאריך 19/5/11 ב
www.glz.co.il
לכתבה

http://www.glz.co.il/NewsArticle.aspx?newsid=83175

כספי ירושה נעלמו – ובנק הפועלים יפצה את היורשים ב-700 אלף שקל

בית המשפט קבע כי הבנק ישלם פיצויים לשניים מלקוחותיו, לאחר שהתברר כי במחדליו איפשר את נישולם מכספים שהופקדו עבורם בבנק

‎‎בנק הפועלים ישלם פיצויים של כ-700 אלף שקל לשניים מלקוחותיו, לאחר שהתברר כי במחדליו איפשר את נישולם מכספי ירושה שהופקדו עבורם בבנק – כך קבע לאחרונה בית משפט השלום בתל-אביב.
‏‏התובעים היו בני 12 ו-13 כאשר אביהם נפטר והוריש להם את מרבית רכושו. בירושה נקבע כי הם יקבלו את הנכסים כאשר יגיעו לגיל 21, ודודתם מונתה לאפוטרופוסית לכספים.
הדודה קיבלה מחברת הביטוח שני צ'קים בסכום של כ-333 אלף שקל, אותם הפקידה בסניף הבנק תחת שם התובעים, ואולם שבשנת 2000 הועברו הכספים לחשבון אחר.
בהגיעם לגיל 21 פנו התובעים לדודתם בדרישה לקבל את הכספים, אך היא טענה כי אינה יודעת היכן הם. בהמשך התברר כי הדודה העבירה את הכספים לחשבון בסניף אחר על שם בתה.
‏ בתביעה נגד הבנק ונגד דודתם טענו התובעים, באמצעות עו"ד שרון חנם, כי הבנק התרשל בניהול החשבונות והפר כלפיהם את חובת הנאמנות. הבנק טען כי לא יכול היה לדעת כי הכסף ניתן לדודה לצורך שמירתו עבור התובעים.
השופט רחמים כהן דחה את טענות הבנק, לפיה הדודה לא יידעה אותו שהתחייבה לשמור על הכספים, וכי אין לו אחריות כיוון שלא קיבל כל העתק מהצוואה או מסמך מחברת הביטוח.
בית המשפט קבע כי התובעים הצליחו להוכיח כי הבנק לא פעל כשורה בפתיחת החשבונות הפרטיים, ובכך פתח את הדלת לנטילת הכספים על-ידי הדודה, ובכל מקרה התרשל בעת העברת הכספים.
"המקרה הנדון הוא אחד מאותם המקרים בהם צריכה הייתה להידלק 'נורה אדומה' לעובדי הבנק. מדובר בכספים בהם מחזיקה, על-פי השם בחשבון, אפוטרופסית, כאשר תוכנית החסכון נשברה לפני המועד, והכספים הועברו לחשבון, שבמועד ההעברה לא היה שייך לאפוטרופסית ולא למי מהקטינים", נקבע.
בית המשפט הבהיר כי הבנק לא יכול היה להעלים עין מהנסיבות המחשידות והחריגות הללו.
‏הבנק והדודה חויבו יחד ולחוד לפצות את התובעים ב-371 אלף שקל, כאשר הדודה חויבה לפצות את הבנק עבור כל סכום שיועבר לתובעים.
ציטוטים מתוך כתבה מאת צמרת פרנט שפורסמה בתאריך 8/5/11 ב

www.globes.co.il/news

לכתבה

http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000643807&nl=1604&utm_source=1604&utm_medium=email&utm_campaign=globesnewsletter

מ.א. בקרה וניהול מתכבדת להזמין אתכם

 

להרצאה בנושא:
"הבנק חייב לך"
על אנשים שהעזו לתבוע
את זכויותיהם מהבנק, והצליחו.

 

מרצה: מירב מור, עו"ד ומגשרת

 

ההרצאה תתקיים במלון לאונרדו סיטי טאואר, ביום 20/6/11 .

התכנסות ושתייה בשעה 17:30. תחילת הרצאה – 18:00.

משך ההרצאה, כולל הפסקת כיבוד ושתייה וכולל זמן למענה על שאלות הנוכחים, כ- 3 שעות.

בתוכנית:

17:30-18:00 קבלת פנים וכיבוד קל

18:00-18:10 דברי פתיחה דוד אברון, מנכ"ל מ.א. בקרה וניהול

18:10-20:15 נושאי ההרצאה:

– הכוח "המעין מונופוליסטי" של הבנק מול כוחו של הלקוח.

– מיהו הלקוח? (האם "כישורי" הלקוח רלוונטיים? האם ערב הוא לקוח?)

– חובת הבנק לתת שירות ללקוח או להימנע מלתת שירות ללקוח.

– המסגרת הנורמטיבית שבה פועל הבנק (חוקים בסיסיים שרלוונטיים).

– הטלת החובות על הבנק וחלוקת אחריות בין הבנק לבין הלקוח.

20:15-20:30 שאלות ותשובות

לנרשמים עד לתאריך 10/5/2011 דמי השתתפות של 90 ₪ בלבד (כולל מע"מ), לאחר תאריך זה ועד לתאריך 18/5/11 דמי השתתפות בסך של 110 ₪ (כולל מע"מ) כיבוד ושתייה כלולים במחיר.

על מנת שנוכל לשריין עבורך מקום, אנא שלח את טופס ההרשמה המצ"ב במייל חוזר/ פקס.

לקבלת פרטים נוספים ניתן להתקשר לטלפון – 03-5754051

נשמח לראותך בהרצאה.

לצפייה בהזמנה ובטופס הרשמה לחץ : [כאן]