בנק דיסקונט התרשל כש"תפס" רכב משועבד של נכה

התובע טורטר לדבריו, לאחר שנאלץ לנסוע שלוש פעמים לחיפה על-מנת לשחרר את הרכב הבנק השיב כי לא היה מודע לסטטוס של הרכב נפסק שהבנק התרשל ויפצה את התובע בגין נזקיו

איאד עבד אל ולי תבע את בנק דיסקונט קריית שמונה סניף מרכז מסחרי, בבית משפט לתביעות קטנות במסעדה, בסכום של 15,000 שקל בגין נזקי עיקול על רכבו הפרטי.

מכתב התביעה עלה כי התובע, תושב הכפר מסעדה שברמת-הגולן והמוכר על-ידי המוסד לביטוח לאומי כנכה בעל נכות צמיתה, היה בעליו של רכב מסוג "פולקסוואגן" המיועד לשימושו של אדם נכה, ושנרכש על ידו באמצעות "הלוואה עומדת" מהמוסד לביטוח לאומי בשנת 2007. בתאריך 1.4.08 פנה בנק דיסקונט ללשכת ההוצל"פ בחיפה וביקש לתפוס את הרכב בגין חוב של 7,781 שקל וראש ההוצל"פ, הרשם ניר זיתוני, הבהיר כי טרם ביצוע ההליך על ב"כ הבנק, עו"ד רן פינגרר, לברר האם רובצים עיקולים ושעבודים על הרכב.
השופט פסק כי בנק דיסקונט התרשל, וקיבל כמהימנה את גרסתו של התובע שהאירוע גרם לו למורת רוח רבה, ובעטיו נאלץ לכתת רגליו מספר פעמים מרמת-הגולן לחיפה ולטבריה לצורך הסדרת ביטול הליכי ההוצל"פ. "שוכנעתי שהתובע נאלץ לשלם סכומי כסף לא מבוטלים לעו"ד לצורך התרת ה'סבך' המשפטי אליו נקלע ונאלץ לשלם 'דמי אחסנה' למחסני ההוצל"פ 'נעמן' הנמצאים בדרך עכו-חיפה בסך של 490 שקל. אי לכך, הנני אומד את נזקיו הממוניים של התובע בשיעור של 2,000 שקל. בנוסף לכך, הנני אומד את נזקו הלא ממוני (עגמת נפש) של התובע בשיעור של 1,000 שקל". בסופו של דבר, בנק דיסקונט חויב לשלם לתובע סך של 3,000 שקל בתוספת הוצאות משפט בסך 300 שקל.

ציטוטים מכתבה מאת איריס פרחי שפורסמה ב 21/4/10 ב
www.news1.co.il

לכתבה :

http://www.news1.co.il/Archive/001-D-236275-00.html?tag=08-22-13